W Japonii powstanie park rozrywki z Muminkami

Jak ogłosiły FinTech Global Inc. (FGI) i Puuha International Oy w Japonii powstanie w 2015 roku muminkowy park rozrywki.


Wydarzenie będzie miało miejsce prawie równolegle z obchodami setnej rocznicy urodzin pisarki I twórczyni Muminków – Tove Jansson.

Lokalizacja parku nie została jeszcze ustalona.

- Nasz program licencyjny w ciągu ostatniej dekady niebywale się rozwinął w wielu miejscach świata dzięki współpracy z takimi firmami jak Suzuki, Lindex, Artek, Iittala, Samsung i Finalyson, osiągając roczne dochody ze sprzedaży netto na poziomie 4,4 miliona EUR. Biorąc pod uwagę premierę nowego filmu animowanego, jubileuszowy rok Tove Jansson (100 lat), powstanie oficjalnego sklepu internetowego z produktami z wizerunkami Muminków (www.moomin.com) oraz tematycznego parku rozrywki w Japonii, spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania Muminkami. W 2013 roku doszło także do spektakularnych transakcji licencyjnych, jak ta z UNIQLO, którego kolekcja odzieży rozeszła się w ciągu zaledwie paru dni – mówi Gustav Melin, Dyrektor ds. Licencji na Rynkach Zagranicznych w Bulls Licensing.

Tematyczny park rozrywki w Japonii nadzorowany będzie przez Moomin Monogatari, Ltd., wspólne przedsięwzięcie FinTech Global Inc. (FGI) i Puuha International Oy .

- Od wielu lat marzył nam się muminkowy park rozrywki w Japonii i w 2015 roku to marzenie się zrealizuje. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni i podekscytowani tym faktem – mówi Roleff Kråkström prezes Moomin Characters.

Obecnie istniejący w Finlandii tematyczny park rozrywki przyciąga rokrocznie ponad 200 tys. gości i od wielu lat z sukcesem zachęca do odwiedzin rodziny z dziećmi z całego świata.

Muminki weszły także na listę najbardziej wpływowych postaci licencyjnych 2013 roku, przygotowywaną przez Licensing.biz.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z office@bulls.com.pl 


Muminki zostały wymyślone przez Tove Jansson, fińską artystkę plastyczkę i pisarkę. Pierwszą książkę z serii opublikowano w 1945 roku. Dotychczas przetłumaczono je na 44 języki obce. Pierwszy serial telewizyjny powstał w 1969 roku i od tego czasu różne animacje emitowano w ponad stu krajach.


Moomin