Setna rocznica urodzin Tove Jansson

Ze swoimi osiągnięciami na wielu polach sztuki Tove Jansson (1914-2001) stała się jedną z najważniejszych artystek modernistycznego złotego wieku powojennej Finlandii.


Jak wielu z jej pokolenia, Tove Jansson chciała tworzyć sztukę na własnych warunkach. Zamysł w pełni się powiódł i zapewnił jej pracom dużą dozę oryginalności. Jako malarka, ilustratorka i autorka, Tove Jansson stale rozwijała i niestrudzenie zmieniała formy ekspresji przez całe swoje życie. Jej twórczość oddaje filozofię życia, w której stale wspierały ją dzieci i dorośli z całego świata.

Międzynarodowy sukces Tove Jansson uczynił ją jedną z najsłynniejszych fińskich artystek wszech czasów. W 2014 roku obchodziłaby swoje setne urodziny, co stanowi świetną okazję, by publiczność mogła na nowo bliżej zapoznać się z dziełami jej życia.

Dla uświetnienia tej rocznicy otwarto specjalną stronę w Internecie Tove 100. Można tu znaleźć informacje o życiu Tove Jansson i jej sztukę, prezentowaną z różnych punktów widzenia. Mamy nadzieję, że prace tej cudownej artystki pomogą przyszłym artystom osiągnąć jeszcze wyższy poziom.


Muminki w promocji letniej Max Burgers

Przez dwa kolejne lata, Max Burgers wykorzystywał Muminki w czasie letniej promocji na szklance, dodawanej do dziecięcego zestawu.

Licensing, Moomin